UCZNIOWIE I LO W ETAPIE REGIONALNYM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU E(X)PLORY!

Dwa projekty naukowe opracowane przez uczniów I LO zakwalifikowały się do etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu E(x)plory:

• "Zastosowanie przekładni i przeciwwagi w konstrukcji robotycznego manipulatora", którego autorem jest Jacek Grzybowski z klasy III A (klasa politechniczna)
  • "Badanie i porównanie metod otrzymywania dwutlenku węgla w celu wykorzystania go do produkcji paliw syntetycznych metodą syntezy Fischera-Tropscha oraz konwersji mieszaniny tlenku węgla (IV) i wodoru", którego autorami są: Paweł Kochany, Weronika Moń, Julia Opania i Jan Byrczek z klasy II B (klasa matematyczno-przyrodnicza).

II etap konkursu odbędzie się 16 marca we Wrocławskim Parku Technologicznym. Gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do finału:-)