Ici on parle français

W ZSO Nr 10 możesz nauczyć się francuskiego „od zera”, ale możesz też kontynuować naukę w grupie z rozszerzonym programem, przygotowującym do egzaminu DELF, mając odpowiednio w pierwszej klasie 3 godziny zajęć, w drugiej 5, a w trzeciej 4.

Program Matury Międzynarodowej (IB), który trwa 2 lata i obejmuje 2 i 3 klasę liceum również oferuje język francuski na poziomie średnio zaawansowanym, w wymiarze 4 godziny tygodniowo oraz na poziomie zaawansowanym w wymiarze 6 godzin tygodniowo. Nauczanie w Programie IB odbywa się w małych grupach i wyniki egzaminu maturalnego są niezmiennie na bardzo wysokim poziomie, znacznie przekraczającym średnią światową.

Nasza szkoła ma świetnie wyposażone pracownie ze stałym dostępem do Internetu, „tradycyjną” bazę do nauki języka jak czasopisma i książki francuskojęzyczne oraz bogaty wybór słowników. A dwójka nauczycieli francuskiego: Małgorzata Derechowska i Alina Pucykowicz zapewniają nie tylko urozmaicone lekcje, ale również zajęcia pozalekcyjne, w zależności od potrzeb uczniów, przygotowujące do olimpiad i konkursów lub powtarzające czy wzbogacające przerabiany materiał.

Od 2006 roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie Klasy Frankofońskie na Śląsku, dzięki któremu lektorzy francuskiego z Belgii prowadzą regularnie zajęcia z grupami francuskimi.

Organizujemy wyjazdy do Francji, uczestniczymy w wydarzeniach promujących francuski jak Campus France, MyFrenchFestival czy Journée Francophone.

Warto uczyć się francuskiego! Jest to język, którym posługuje się na co dzień 220 milionów ludzi na świecie. Wikipedia podaje także, że francuski jest najpopularniejszym językiem obcym, jakiego uczą się wykształceni Brytyjczycy.

A co ważne dla naszych uczniów, przyszłych kandydatów na rynku pracy: 200 firm francuskich istniejących w Polsce, stale poszukuje osób z biegłą znajomością języka francuskiego.

Pourquoi choisir le français pour vos enfants