Nauka zdalna – wsparcie dla uczniów

Drodzy Uczniowie,

niestety przedłuża się czas epidemii i tym samym izolacji społecznej. Dalej pozostajemy w warunkach nauki zdalnej i musimy radzić sobie z istniejącą sytuacją. Mamy świadomość, że nie jest Wam łatwo, że możecie się czuć zmęczeni i wyczerpani. Mogą też pojawiać się symptomy, świadczące o przeciążeniu psychicznym. Wszyscy odczuwamy podobne nastroje i emocje oraz doświadczamy tych samych ograniczeń i trudności.

Dlatego zachęcamy Was do mówienia o zauważonych trudnościach w sposób otwarty. To, że odczuwamy skutki izolacji i braku rzeczywistego kontaktu z ludźmi, jest naturalne. Próbujcie mówić o trudnościach swoim Rodzicom i Bliskim, Tym do kogo macie zaufanie. Jeśli wsparcie rodzicielskie i rodzinne nie będzie wystarczające, to ważne aby szukać specjalistycznej pomocy.

W razie potrzeby zachęcamy każdego z Was do kontaktu z nami. Możliwy jest kontakt telefoniczny, stacjonarny lub online.
Wspólnie możemy zastanowić się, co jest Tobie potrzebne, aby wytrwać i radzić sobie w tych okolicznościach.
Zachęcamy Cię do dbania o siebie!

Zapraszamy serdecznie,
Anna Romaniuk, pedagog szkolny, aromaniuk@lo1.gliwice.pl