Akcja „Kalendarz w każdej klasie”

W tym roku już po raz kolejny Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zorganizowało akcję „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. 1311 hospicyjnych kalendarzy autorstwa Zygmunta Suchańskiego zagościło na terenie 44 placówek oświatowych. Tradycyjnie akcji towarzyszyły konkursy: literacki, recytatorski i plastyczny za których organizację odpowiedzialny jest nauczyciel ZSO Nr 10 w Gliwicach Joanna Olesińska. Mottem tegorocznych konkursów były słowa Pam Brown:   „Wszyscy mamy moc dawania szczęścia… słuchające ucho, patrzące oko, wyciągniętą rękę”

W konkursach wzięło udział około 100 uczniów z następujących gliwickich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 7, Szkoła Podstawowa Nr 23, Szkoła Podstawowa Nr 38, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3, ZSO Nr 1, ZSO Nr 2, ZSO Nr 3, ZSO Nr 5, ZSO Nr 10, ZSO Nr 11, ZSO Nr 14, ZSOE, ZSTI, GCE, ZSTiO, CKUiZ, ZSP Nr 6 a także z ZSTU z Tarnowskich Gór oraz Szkoły Podstawowej z Toszka.

Dnia 11 stycznia 2017 r. w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” w Gliwicach odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie tegorocznej akcji oraz rozdanie nagród wieńczących konkursy. W trakcie spotkania wręczono nagrodę specjalną za długoletnią współpracę w ramach akcji, byłemu metodykowi ds. języka polskiego pani Emilii Piwowar oraz Katarzynie Zakliczyńskiej uczennicy ZSO Nr 10 w Gliwicach za pomoc w przygotowaniu dyplomów.

W spotkaniu uczestniczył prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pan Artur Pakosz, koordynatorka hospicyjnego wolontariatu pani Aneta Korzuśnik - Nowak, konsultant ds. projektów edukacyjnych Gliwickiego Ośrodka Metodycznego pani Elżbieta Milcarz, pani Ilona Rola z Gliwickiego Centrum Wolontariatu, pani metodyk ds. języka polskiego pani Grażyna Szepe a także dyrektor ZSO Nr 10 pan Adam Sarkowicz, wicedyrektor ZSOE pan Piotr Jaworski oraz dyrektor SP w Toszku pani Agata Zawadzka. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zadbali o oprawę artystyczną podsumowania akcji oraz członkom Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZSO Nr 10 za pomoc w jego organizacji.

W załączonej prezentacji można zapoznać się z wynikami konkursów oraz wybranymi pracami plastycznymi. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w akcji w przyszłym roku szkolnym!

organizatorka konkursów towarzyszących akcji
Joanna Olesińska