Podsumowanie akcji Kalendarz w każdej klasie

W tym roku już po raz kolejny Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zorganizowało akcję „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Ponad 1500 hospicyjnych kalendarzy autorstwa Zygmunta Suchańskiego zagościło na terenie 44 placówek oświatowych. Tradycyjnie akcji towarzyszyły konkursy: literacki, recytatorski i plastyczny za których organizację odpowiedzialny był nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach Pani Joanna Olesińska. Mottem tegorocznych konkursów były słowa Jodi Picoult„Bo czasami, żeby zatroszczyć się o siebie, trzeba zrobić coś dla innych.”

W konkursach wzięło udział ponad 100 uczniów z następujących gliwickich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 29, Szkoła Podstawowa Nr 28, Szkoła Podstawowa Nr 41, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 6 (Gimnazjum Nr 3), Gimnazjum Nr 1, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 12, I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi (Gimnazjum Nr 14), II LO, IV LO (Gimnazjum Nr 9), V LO (Gimnazjum Nr 15), VIII LO, ZSO Nr 8 (Gimnazjum Nr 11) ZSTI, GCE, CKUiZ, a także ze Szkoły Podstawowej z Toszka.

Dnia 18 stycznia 2018 r. w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” w Gliwicach odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie tegorocznej akcji oraz rozdanie nagród wieńczących konkursy. W spotkaniu uczestniczył prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pan Artur Pakosz, koordynatorka hospicyjnego wolontariatu pani Aneta Korzuśnik - Nowak, pani Zosia Trzeszkowska-Nowak z Domu Aktywnej Młodzieży, pani metodyk ds. języka polskiego pani Grażyna Szepe a także dyrektor I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi pan Adam Sarkowicz, wicedyrektor ZSO Nr 8 pan Piotr Jaworski oraz dyrektor SP w Toszku pani Agata Zawadzka. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zadbali o oprawę artystyczną podsumowania akcji oraz członkom Szkolnego Koła Wolontariatu za pomoc w jego organizacji.

W załączonej prezentacji można zapoznać się z wynikami konkursów oraz wybranymi pracami plastycznymi. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w akcji w przyszłym roku szkolnym!

organizatorka konkursów towarzyszących akcji
Joanna Olesińska