Podsumowanie akcji “Kalendarz w każdej klasie”

W tym roku już po raz kolejny została zorganizowana, wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, akcja „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. 1334 hospicyjnych kalendarzy zagościło na terenie 48 placówek oświatowych. Wszystkim konkursom - literackiemu, recytatorskiemu, formule wywiedzione ze słowa oraz plastycznemu - towarzyszyły słowa Sokratesa:   „Dobrze jest żyć ale jeszcze lepiej jest żyć dobrze.”

W tegorocznych konkursach wzięli udział uczniowie z następujących gliwickich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 23, Szkoła Podstawowa Nr 29, Szkoła Podstawowa Nr 36, Szkoła Podstawowa Nr 7, Szkoła Podstawowa Nr 2, Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 6, Gimnazjum Nr 9, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 8, Gimnazjum Nr 19, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14, Gimnazjum Nr 6, Gimnazjum Dwujęzyczne, I LO, II LO, IV LO, VI LO, VIII LO, ZSTiO, CKUiZ. Warto zaznaczyć, że w tym roku po raz pierwszy odbył się konkurs plastyczny w kategorii szkół podstawowych.

Dnia 25 stycznia 2016 r. w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” w Gliwicach odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie tegorocznej akcji oraz rozdanie nagród wieńczących konkursy.

W spotkaniu uczestniczył prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pan Artur Pakosz, koordynatorka hospicyjnego wolontariatu pani Aneta Korzuśnik - Nowak, dyrektor Gliwickiego Ośrodka Metodycznego pan Jacek Tarkota, a także dyrektor ZSOE pani Jolanta Piecuch oraz dyrektor ZSO Nr 10 pan Damian Kołtun. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zadbali o oprawę artystyczną podsumowania akcji, pani Hannie Paszek oraz członkom Szkolnego Koła Wolontariatu za pomoc w jego organizacji (szczegółowe informacje znajdują się w gazetce Szkolnego Koła Wolontariatu) oraz Katarzynie Zakliczyńskiej oraz jej opiekunowi pani Iwonie Snopek za trud włożony w przygotowanie tegorocznych dyplomów.

W załączonej prezentacji można zapoznać się z wynikami konkursów oraz wybranymi pracami plastycznymi.

organizatorka konkursów towarzyszących akcji
Joanna Olesińska

Prezentacja

DSC_0029 DSC_0106 DSC_0121 DSC_0133 DSC_0166 DSC_0188 DSC_0209 DSC_0223 DSCN6010 DSCN6052