Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów

W dniach 29-30 września grupa wolontariuszy naszej szkoły: Alicja Nadziakiewicz, Paulina Nadziakiewicz oraz Karolina Dobrzyń z 2c gimnazjum oraz Zuzanna Celebias z II E liceum i Aleksander Nowak z II D liceum, zasadziła na Skwerze Dobrych Uczynków, cebulki żonkili - kwiatów, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.
Trzymamy kciuki za nasze sadzonki – zamierzamy wykorzystać je bowiem w corocznej akcji „Żonkil” odbywającej się w kwietniu, w naszej szkole na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
Dziękuję za przekazanie środków pieniężnych zebranych w ramach ubiegłorocznego Dnia Niemieckiego na zakup sadzonek, uczniom za ich dostarczenie oraz za pomoc w ich posadzeniu pani Krystynie Szwugier.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Joanna Olesińska