NAJLEPSI GIMNAZJALIŚCI WYBRALI I LO. DZIĘKUJEMY!

I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach cieszy się tradycyjnie najwyższą popularnością wśród absolwentów gliwickich gimnazjów. W ostatnich latach przyciąga także najlepszą młodzież z innych miast śląskich oraz Polski południowej. Witamy serdecznie w tym roku uczniów m.in. z następujących miast: Gliwice, wszystkie gminy Powiatu gliwickiego, Bytom, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Knurów, Kroczyce, Libiąż, Mikołów, Pyskowice, Rybnik, Tarnowskie Góry, Zabrze, Zbrosławice, Ziemięcice

Załączone statystyki wskazują, iż aż trzy klasy pierwsze z naszej szkoły zajmują 3 pierwsze miejsca w Gliwicach pod względem średniej punktów przyjętych kandydatów. Bezsprzecznym liderem jest klasa ID Pre-ib (średnia 181,02 pkt.!), po niej plasują się klasa IA Politechniczna (168,27 pkt.) oraz I B Matematyczno-Przyrodnicza (161,63 pkt.). We wszystkich tych klasach prowadzone są innowacje pedagogiczne – uczniowie realizują programy napisane przez nauczycieli I LO znacznie poszerzone niż tradycyjne 'poszerzenia' oferują. Należymy także do najlepszych szkół pod względem naboru w woj. śląskim i nie tylko.

Liczba laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych przerosła nasze oczekiwania – 23!

Mamy więcej laureatów niż wszystkie gliwickie szkoły razem wzięte! Zrobimy wszystko, aby nie zawieść Rodziców i Uczniów zaufania!

I LO Statystyki naboru 2015