16. Gliwicka Gala Młodych Talentów Zwiastuny dla naszych uczniów!

6 czerwca 2022 roku w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbyła się, zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta, 16. Gliwicka Gala Młodych Talentów "Zwiastuny". Na uroczystość była zaproszona liczna reprezentacja uczniów I LO Dwujęzycznego, którzy w ostatnim roku osiągnęli laury w wojewódzkich i krajowych konkursach artystycznych. Przypomnijmy naszych laureatów i ich sukcesy:

Michał Jędrzejowski - 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Gdzie są skrzypce Younga?"
Daria Hrebeniuk - 2. miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Literacki SMS.
Adam Drewko - 1. miejsce w kategorii poezja w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży "Liryczne Jasło".
Maja Siadkowska - 1. miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie "Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie".
W Wojewódzkim Konkursie "Auschwitz nie spadło z nieba, nie bądźcie obojętni" nagrodzeni zostali:
Amelia Trzaska - 1. miejsce w kategorii grafika
Natalia Wcisło - 2. miejsce w kategorii grafika
Daria Luszawska - 2. miejsce w kategorii proza
Marta Puzoń - 3. miejsce w kategorii proza
Maria Gorczyca - 3. miejsce w kategorii poezja
Kajetan Struski - 1. miejsce w kategorii poezja

Opiekunami nagrodzonych uczniów byli p. Dorota Majewska i p. Tomasz Pyzik
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!