18 NAUCZYCIELI ZE SZKOŁY PARTNERSKIEJ W MEPPEN (NIEMCY) ODWIEDZA NASZĄ SZKOŁĘ

Meppen

Na zaproszenie Dyrekcji 18 nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Meppen (Niemcy) odwiedza w dniach 25-29 maja 2016r. naszą Szkołę. W programie spotkanie z nauczycielami ZSO Nr 10, zwiedzanie Gliwic, wyjazd do Oświęcimia i Krakowa. Nauczyciele zachwyceni są gościnnością i naszym miastem. W przyszłości planowana jest rewizyta naszych nauczycieli w Meppen.

Od maja 2013 roku Gymnasium Marianum w Meppen/Niemcy jest szkołą partnerską ZSO Nr 10 w Gliwicach. Marianum to prywatna katolicka szkoła, której organem prowadzącym jest Biskupstwo Osnabrück. Szkoła powstała w roku 1978, obecnie w Marianum uczy się ponad 1200 uczniów pod opieką około 90 pedagogów.

http://www.marianum-meppen.de/info/info.html

Wymiany uczniów, są tradycją w naszej szkole, a partnerstwo ze GMM gwarantuje coroczne odwiedziny uczniów naszej szkoły w Meppen w Dolnej Saksonii - małej, ale naprawdę uroczej miejscowości, położonej w północno-zachodniej części Niemiec, niedaleko granicy z Holandią oraz rewizyty naszych niemieckich przyjaciół w Gliwicach. Relacje z wymian dostępne na stronie internetowej:

http://www.lo1.gliwice.pl/szkola-partnerska/

Nauczycielami koordynującymi projekt wymiany w ZSO nr 10 są panie: Karina Barcz i Katarzyna Cieśla-Obermajer.

Meppen1 Meppen2