3 LAUREATÓW oraz 1 FINALISTKA MATEMATYKI – jesteśmy w czołówce polskich gimnazjów!

Jakub Baranowski (2d MYP), Krzysztof Witkowski (3c), Michał Lewczuk (3b) zostali LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Paulina Nadziakiewicz (3c) zdobyła tytuł finalistki. Krzysztof Witkowski otrzymał maksymalną ilość punktów i jest laureatem z pierwszego miejsca.
Nasza szkoła ma najwięcej laureatów matematyki (3) spośród gliwickich gimnazjów. Dwóch innych laureatów jest uczniami Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich, jeden uczęszcza do ‘Filomaty’. Wszystkim gratulujemy ogromnego sukcesu i zapraszamy do I LO. Nasi uczniowie myślą oczywiście o kontynuacji nauki w naszym Liceum – popularnej gliwickiej ‘JEDYNCE’.
Nauczyciele, którzy zainspirowali i przygotowali finalistów to: pani prof. Ewa Kowol i pani prof. Joanna Olesińska.
Uczniowie ZSO Nr 10 w Gliwicach (I LO i Gim. z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14) osiągają tradycyjnie najwyższe wyniki w przedmiotach ścisłych.
Szczegółowe wyniki na stronie: http://www.wombb.edu.pl/images/konkursy_2015_16/matgim_3etap/matgim_laureaci_gl.pdf

Matematyka gim