50 WNIOSKÓW UZDOLNIONYCH UCZNIÓW DO STYPENDIUM “Śląskie. Inwestujemy w talenty”

50 uczniów naszej Szkoły złożyło wnioski w II edycji programu stypendialnego "Śląskie. Inwestujemy w talenty". Jest to absolutny rekord w województwie śląskim.  "Śląskie - Inwestujemy w talenty. II edycja" jest projektem Samorządu Województwa Śląskiego realizowanym przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (11.1.5 Efektywny rozwój dzieci i młodzieży - program stypendialny). Celem projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych poprzez stypendia naukowe dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  (źródło: http://efs-stypendia.slaskie.pl/article/o_projekcie/ )

W zeszłym roku 24 uczniów naszej Szkoły otrzymało stypendia w wysokości 500 zł przez 10 miesięcy (rekord w woj. śląskim).

Dziękujemy nauczycielom za olbrzymie zaangażowaniu i pomoc uczniom.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach tradycyjnie zdobywają najwięcej stypendiów w programach Ministerstwa Edukacji, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Gliwic. Osiągają także najwyższe wyniki z matury (w tym roku II miejsce w woj. śląskim pod względem wyników matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym). 30 uczniów rozpoczęło w 2016 naukę na brytyjskich uniwersytetach a Michał Gala został jedynym studentem z Polski na najlepszej uczelni na świecie – MIT (Massachusetts Institute of Technology). Michał jest także złotym medalistą Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Tibilisi (2016).