Adam Kancy laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W dniach 27 i 28 marca 2021 roku, odbyły się zawody centralne LXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w których udział wzięło 110 uczestników z całej Polski

Nasze liceum reprezentował Adam Kancy, uczeń kl. IIIC z grupy społeczno  – językowej.

Z wielką radością informujemy, że Adam został  laureatem XI miejsca tej jakże prestiżowej olimpiady.

Nagrodami dla laureatów jest m.in. zwolnienie z pisania egzaminu maturalnego z Wiedzy o Społeczeństwie i uzyskanie z niego 100% punktów oraz „złoty indeks” na większość uczelni w Polsce, pozwalający na postępowanie kwalifikacyjne na studia w pierwszej kolejności.

W tym roku szkolnym Adam będzie jeszcze reprezentował  naszą szkołę w zawodach centralnych trzech olimpiad:

• Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
  • Wiedzy o III Rzeczpospolitej
  • Wiedzy o Społeczeństwie

Adamowi serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu oraz życzymy uzyskania tytułów laureata w kolejnych zawodach centralnych.

Opiekunem ucznia jest p. prof. Dorota Majewska.