Akademia z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości

W ramach „Tygodnia dla Niepodległej” w dniu 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku uroczystość przygotowała klasa II A Liceum pod kierunkiem Pana Andrzeja Kozubowskiego i Pani Hanny Paszek. Klasa w niekonwencjonalny sposób podeszła do tematu i przedstawiła dwa scenariusze dotyczące wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu. W pierwszym nasz kraj wciąż był pod zaborami, a w drugim pokazano ile trudu i ofiar kosztowała walka o nasz niepodległy byt państwowy. Ostatnią częścią był fenomenalny występ zespołu muzycznego w składzie: Katarzyna Mazur – wokal, Marcin Grabysz - gitara, Kacper Suchanek - bas, Michał Dyło - perkusja.

Całość skłoniła uczniów, a także nauczycieli do refleksji i zadumy nad losami naszej Ojczyzny, ale też do radości i dumy z odzyskanej niepodległości