Co słychać w “Drużynie Jedynki”

To już (prawie) wiosna!

Tak właśnie mógł pomyśleć każdy biegacz reprezentacji Drużyny Jedynki podczas drugiego tegorocznego startu w Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, który miał miejsce w zeszłą sobotę, tj. 27.02.2021. Było zielono, wesoło i … smacznie.

Po raz kolejny GPPB odbywała się w cieniu obostrzeń związanych z aktualną sytuacją pandemiczną. Cień ten był wręcz podwójny, bo spora część Drużyny nie mogła wziąć udziału w wydarzeniu ze względu na odbywające się szczepienia. Na polanie w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach stawiło się 8 osób (na zdjęciu od lewej: Filip Buława, Tomasz Pyzik, Małgorzata Piekarz, Anna Walc, Julia Nyga, Jan Behrendt, Michał Dyło i Tobiasz Zalewski). O godzinie 11:00 Drużyna ruszyła krętymi, leśnymi ścieżkami. Tym razem większość pokonała dwa prowokacyjne okrążenia (8,5 km). Po biegu omówiona została strategia, najbliższe plany oraz pomysły dotyczące rozwoju Drużyny Jedynki przy drobnym poczęstunku składającym się z „drużynowych” pączków.

Warto wspomnieć, że wśród osób startujących w formie e-biegu (w dowolnym miejscu i o dowolnej porze) było sporo śmiałków, którzy pokonali aż trzy prowokacyjne okrążenia! Brawo!

Drużyna Jedynki rozwija się bardzo dynamicznie. Aktualnie mamy już 33 członków – każdy ma wpływ na to, jak działamy i każdy ma wiele wspaniałych pomysłów, które z przyjemnością, krok po kroku, będziemy realizować. Dlatego też, zachęcamy wszystkich do pomocy przy organizacji, współpracy z mediami, pisaniem artykułów oraz relacji oraz dziękujemy za Wasze dotychczasowe zaangażowanie i wsparcie.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz Instagramie. Drużyna Jedynki ma też swój klub w aplikacji STRAVA.

Aktualnie pracujemy nad akcją „Drużyna Jedynki rzuca wyzwanie”, w której będziemy chcieli zachęcić wszystkich licealistów oraz mieszkańców Gliwic do aktywnego trybu życia i udziału w biegach stworzonych przez naszą Drużynę! Więcej szczegółów już wkrótce.

Odliczamy do kolejnych startów. Przed nami „Bieg dla Wszystkich Pięknych Pań” (który nie jest tylko biegiem dla pań, wbrew pozorom) oraz kolejna, marcowa edycja Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

Dziękujemy naszej fotograf Aleksandrze Dryszel oraz sponsorom, którymi są: Alaturka, Fuerta, Gastrotester, Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa, Kapadokya Kebab, Piekarnia Franciszek Kleszcz, Stowarzyszenie "Jedynka", WIWA Wanda Winiarska, Zimny Drań. Zapraszamy do współpracy osoby i firmy zainteresowane sponsoringiem.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Drużyny Jedynki o kontakt z Małgorzatą Piekarz (mpiekarz@lo1.gliwice.pl)