Decyzja dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych i wprowadzenia kształcenia zdalnego od 19.01.2022 r. do 28.01.2022 r.

Gliwice, 18.01.2022 r.

Decyzja dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego I E. Dembowskiego w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych i wprowadzenia kształcenia zdalnego od 19.01.2022 r. do 28.01.2022 r.

Ze względu na pojawienie się w szkole zwiększonej liczby przypadków zakażenia Covid-19 u uczniów oraz u nauczycieli, po uzyskaniu pozytywnej opinii PPIS i zgody organu prowadzącego na podstawie § 18 ust. 2a-2c Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

1. zawiesza się zajęcia stacjonarne w całej szkole i wprowadza się kształcenie na odległość dla uczniów wszystkich klas od 19.01.2022 r. do 28.01.2022 r.;
  2. zajęcia zdalne odbywają się zgodnie z ustalonymi zasadami nauczania zdalnego/hybrydowego w szkole -

1. zajęcia zdalne odbywają się zgodnie z obowiązującym szkolnym planem lekcji, planem zastępstw i przyjętym harmonogramem przerw – długa przerwa jest obowiązkowa i trwa 30 minut (od 12.20 do 12.50);

W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej proponowanej dla uczniów i rodziców nadal zachęcamy do kontaktu z psychologiem i pedagogiem poprzez e-dziennik, przez pocztę szkolną - ywozniakova@lo1.gliwice.pl oraz aromaniuk@lo1.gliwice.pl.

Zajęcia stacjonarne: konsultacje dla maturzystów, udział uczniów w olimpiadach i konkursach oraz egzaminy wewnętrzne DP odbywają się tylko za zgodą dyrekcji szkoły w ustalonych terminach.