Drużyna “Jedynki” w majowej Prowokacji Biegowej

Wyjątkowo burzliwe zawody 🙂

29.05 odbyła się majowa edycja Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.
Były to bardzo ważne dla nas zawody - po zmianie obostrzeń mogliśmy w większej grupie spotkać się na polanie i wystartować razem. A na to właśnie tak długo czekała cała Drużyna!
Na polanie spotkało się 14 osób ( na zdjęciu u góry od lewej: Filip Buława, Mikołaj Rojek, Małgorzata Piekarz, Beata Krupiczka, Sonia Świtońska, Katarzyna Pawlas-Czaja, Anna Walc, Jan Polak, na dole od lewej: Jan Behrendt, Michał Dyło, Bartosz Skitał, Piotr Górecki, Tobiasz Zalewski, Milena Czaja). Mieliśmy czas na kilka drużynowych zdjęć i gifów (zarówno grupowych, jak i profilowych), odbiór nowych koszulek letnich oraz gadżetów, a także po prostu, a może w obliczu pandemicznych miesięcy za nami aż, zwykłe rozmowy o wszystkim i o niczym.

Na polanie łącznie wystartowało 17 osób. Trzy osoby: panie Agnieszka Konopka i Dorota Majewska oraz nasz uczeń Kamil Cygan wystartowali wcześniej. Warto dodać, że pani Konopka pokonała aż 5 okrążeń, a pani Majewska 3. Brawo!
Startujący przed nami członkowie Drużyny Jedynki dobrze wiedzieli co robili i mieli przysłowiowego nosa. Dlaczego?
Otóż, po wspaniałym słońcu ogrzewającym nas w czasie przygotowań do startu aura miała się drastycznie zmienić…
Ale, warto dodać jeszcze, zanim przejdziemy do burzliwych incydentów tych zawodów, że po raz pierwszy biegliśmy z naszymi numerami startowymi, a co za tym idzie, pierwszy raz miał miejsce pomiar czasu. Wszyscy po odbiorze numerków poczuli pozytywny zastrzyk energii. Ruszyliśmy z uśmiechem i…
...szybko uśmiech ten został zmyty z naszych twarzy, dosłownie i w przenośni, ponieważ już na pierwszym kilometrze rozhulała się burza, zaczął padać deszcz, wiać silny wiatr, a na koniec byliśmy świadkami około 15-minutowego gradu, który za nic nie powstrzymał Drużyny od ukończenia biegu. To dopiero hart ducha!
Według Organizatora, pana Andrzeja Szelki, grad w ciągu 89 startów GPPB zdarzył się …. po raz drugi! Czy to nie czyni Drużyny Jedynki jeszcze bardziej wyjątkową i szczęśliwą?
W końcu, jak mówi nasze hasło - Drużyna Jedynki - jedyna taka drużyna!

Musimy też pochwalić się, że w ramach Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej otrzymaliśmy możliwość własnej, drużynowej klasyfikacji. Zapraszamy do zaglądnięcia na stronę GPPB - wyniki ogólne - Drużyna Jedynki. To dopiero wyróżnienie!

W majowej Prowokacji wzięło udział 22 osoby (17 na polanie oraz 5 zdalnie, ponieważ wciąż jest taka możliwość). Majowe zawody zapamiętamy na długo. Czym zaskoczą nas czerwcowe biegi? Tego dowiemy się już wkrótce - 26.06. Do zobaczenia na polanie!