Drużyna Jedynki wzięła udział w kolejnym światowym wyzwaniu

ASICS World Ekiden 2021
W dniach 20-21 listopada 2021 roku reprezentanci Drużyny Jedynki wzięli udział w kolejnym po Guinness World Record Challenge światowym wydarzeniu biegowym, czyli wirtualnej sztafecie ASICS World Ekiden 2021. Ekiden to pojęcie pochodzenia japońskiego, które oznacza długodystansowy bieg sztafetowy rozgrywany zazwyczaj jako maraton. Przyjęta formuła zakładała bieg w dowolnym miejscu z obowiązkową rejestracją wyniku w aplikacji sportowej.

Drużyna Jedynki wystawiła dwie reprezentacje: nauczycieli i uczniów. W zespole nauczycieli wystąpili: p. Dorota Majewska (10 km), p. Agnieszka Konopka (5 km), p. Joanna Olesińska (2x5 km), p. Grzegorz Bartosz (7.2 km), p. Tomasz Pyzik (10 km). Zadanie postawione drużynie przez p. kapitan Małgorzatę Piekarz było niezwykle ambitne. Nauczycielski team miał złamać barierę 4 godzin. Cel został osiągnięty z dużym zapasem, a dystans 42.2 km pokonano w łącznym czasie 3:36:48. Nasi nauczyciele zajęli 820 miejsce wśród 6047 drużyn z całego świata.

Zadowalający wynik osiągnęli także uczniowie Drużyny Jedynki, którzy w składzie: Maja Rozwadowska (5 km), Kajetan Skitał (5 km), Franciszek Lampart (10 km), Jan Polak (5 km), Tobiasz Zalewski (10 km) i Bartosz Skitał (7.2 km) przebiegli łącznie maraton w czasie 4:17:39, zajmując 1885 miejsce.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy udanego startu i promocji Drużyny Jedynki na całym świecie.