Dyplomy językowe DSD II wręczone!

Grupa młodzieży klas trzecich liceum po raz trzeci odebrała dyplomy DSD II Deutsches Sprachdiplom Stufe II - Niemiecki Dyplom Językowy drugiego stopnia.

27 kwietnia 2016 w ZSO nr 1 w Oleśnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów DSD II B2/C1 w której uczestniczyło ponad 160 absolwentów programu DSD II z Opola, Krapkowic, Strzelec Opolskich, Gliwic, Olesna, Kędzierzyna-Koźla, Katowic i Zabrza. W uroczystości wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły, koordynator programu DSD pani Karina Barcz oraz pan dyrektor Damian Kołtun. Dyplomy wręczał Wicekonsul RFN z Opola pani Anja Felgentreu oraz pani Dorothea Burdzik Doradca/Koordynator językowy BVA/ZfA.

Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki na egzaminie, otrzymały ponadto upominki książkowe. Wśród grona wyróżnionych znalazła się również Katarzyna Foszcz, uczennica naszego liceum.

W całej Polsce dyplomy takie w tym roku odebrało ponad 700 abiturientów. Egzamin językowy DSD II w Polsce organizowany jest od 20 lat. Jest to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów za granicą.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom osiągnięcia bardzo dobrych wyników!

2