Dzieliliśmy się swoją wiedzą na Targach Erasmusa

TARGI ERASMUS+ W KATOWICACH

Od wielu lat nauczyciele i uczniowie naszej szkoły angażują się w projekty w ramach programu Erasmus+. Mając na uwadze promocję idei programu, 28 maja br. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w konferencji oraz targach organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Wydarzenie odbyło się w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach i miało na celu zapoznanie uczestników z historią programu Erasmus+ w województwie śląskim, informacjami nt. projektów realizowanych w poprzednich latach, jako przykład dobrych praktyk oraz informacjami nt. najbliższych naborów.

Mieliśmy okazję zaprezentować działania naszej szkoły, zwłaszcza te z ostatnich lat. Zarówno projekty dla nauczycieli jak i młodzieży. Uczestnicy targów mogli zapoznać się z projektem realizowanym w tym roku szkolnym – „Youth challenges of the modern world”, który dotyczył współpracy z szkołami z Rumunii, Hiszpanii oraz Serbii. Przedstawiliśmy jego założenia, efekty, a także informacje jak efektywnie realizować tego typu projekty. Dodatkowo służyliśmy informacją, w jaki sposób realizować mobilności dla nauczycieli, których celem jest stałe podnoszenie jakości nauczania. Odbyliśmy wiele cennych rozmów z nauczycielami, przedstawicielami Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach jak i samą panią Kurator Aleksandrą Dylą. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu.