DZIEŃ NIEMIECKI 2019

W sobotę 6  kwietnia 2018r. w ramach Dnia Otwartego w naszej szkole  odbyła się siódma edycja DNIA NIEMIECKIEGO. Nasi uczniowie, zarówno gimnazjaliści jak i licealiści zmierzyli się z tematem JUGENDLICHE UND DIGITALE WELT (MŁODZIEŻ I ŚWIAT CYFROWY). Na tę okazję przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające historię telefonu oraz prezentujące blaski i cienie korzystania z sieci. Uczniowie wzięli udział w  krótkiej ankiecie, w której oczekiwano odpowiedzi na pytanie, co możemy zyskać i stracić rezygnując na jeden tydzień z obecności w Internecie. Kilkoro uczniów przygotowało słodki poczęstunek, oczywiście według niemieckich przepisów. Inni ubrani w kolory flagi niemieckiej lub elementy tradycyjnego  niemieckiego ubioru oprowadzali po szkole kandydatów do naszego liceum. Uczestnicy Dnia Niemieckiego oraz odwiedzjący szkołę goście mogli rozwiązać przygotowane na tę okazję zadania konkursowe, przeczytać łamańce językowe czy zagrać wspólnie w Kahoota nawiązującego do tematu przewodniego. Dziękujemy za wspólną zabawę! Zainteresowanych tematem odsyłamy do następujących linków: