Dzień otwarty na Uniwersytecie Viadrina i wizyta w Berlinie 24-26.10.2018

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Na tej bardzo „międzynarodowej” a jednocześnie europejskiej uczelni, położonej tuż przy polskiej granicy i niedaleko Berlina, można studiować prawo polskie i niemieckie, ekonomię, historię sztuki, nauki społeczne, lingwistykę oraz literaturoznawstwo. We współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu można również zgłębiać tajniki germanistyki międzykulturowej. Bliższe informacje o Viadrinie w języku polskim znajdują się na stronie: https://www.europa-uni.de/pl/index.html.

W ostatnim dniu naszego wyjazdu odwiedziliśmy Berlin i zobaczyliśmy jego najważniejsze atrakcje turystyczne. Najwięcej czasu poświęciliśmy historii Niemiec zwiedzając „Das Deutsche Historische Museum”.

Zachęcamy naszych uczniów do nauki języka niemieckiego i zdawania egzaminu DSD 2. Wielu naszych absolwentów podejmuje studia w Niemczech.

Opiekę na uczniami w trakcie wyjazdu sprawowali p. Agnieszka Grzesik i p. Krzysztof Cybul.