Dzień Ziemi 2019

W piątek, 10 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym roku odbywał się on pt. „Chrońmy zagrożone gatunki”. Klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum miały okazję wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów grup geograficznych z klasy IIE i IIF. Podczas tych warsztatów uczniowie m. in. obejrzeli przygotowane przez starszych kolegów przedstawienie w języku angielskim, w którym wcieli się oni w postacie zwierząt: tygrysa, słonia, wombata, pandy i żółwia morskiego. Młodzież z wyżej wymienionych klas przygotowała także kiermasz wypieków i własnoręcznie wykonanych gadżetów, który cieszył dużą popularnością. Dochód ze sprzedaży w kwocie 275 zł i 2€ przeznaczyliśmy na fundację WWF, zajmująca się m. in. ratowaniem zagrożonych gatunków zwierząt. W quizie internetowym zwyciężyła zajęła klasa 1a, która wykazała się największą wiedzą z zakresu znajomości zagrożonych gatunków zwierząt.