E-book projektu Comenius

"Mamy zaszczyt przedstawić Państwu podręcznik elektroniczny ( E-book) będący jednym z produktów końcowych projektu "Mądrze rozwiązujemy konflikty - Konflikte clever loesen" realizowanego w naszej szkole od sierpnia 2012 roku. Podręcznik ten jest wynikiem pracy uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt z 4 krajów. Niniejszy podręcznik został stworzony w języku niemieckim, który był językiem roboczym projektu. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, iż w podręczniku tym odnajdą Państwo nie tylko wszystkie wypracowane przez czterech partnerów prezentacje, badania zjawiska przemocy i konfliktów w szkole, ale ciekawą metodologię rozwiązywania konfliktów przez wprowadzenie do szkoły mediatora rówieśniczego. Mediacja jest zawsze neutralna. Nikt nie jest przegranym, a strony konfliktu uczą się wzajemnie słuchać i rozumieć.
Niewątpliwą wartością dodaną na poziomie europejskim jest wspólne wypracowanie metodologii rozwiązywania konfliktów w szkole, przeprowadzenie badań w czterech krajach, oraz próba wspólnej propozycji mediacji szkolnej, która może być realizowana w każdym z 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz krajów kandydyjących. Chcielibyśmy podkreślić, iż redaktorem E-booka była pani Agnieszka Bilska, której dziękujemy za stworzenie projektu wspólnego podręcznika Konflikte clever loesen - mądrze rozwiązujmy konflikty.