EGZAMINY WSTĘPNE NA UNIWERSYTETY OXFORD I CAMBRIDGE PO RAZ PIERWSZY W POLSCE PŁD – W I LO W GLIWICACH!

W dniu dzisiejszym (2 listopada 2016r) I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach (IB School 06264) zorganizowało dla swoich uczniów egzaminy wymagane na najlepszych uniwersytetach brytyjskich:

University of Oxford
University of Cambridge
Imperial College London
Leeds University
University College London

Uczniowie, zdawali następujące egzaminy:

MIKOŁAJ OPIEŁKA  zdawał BMAT – Biomedical Admission Test - wymagany na kierunku medycyna na Uniwersytecie Cambridge

ALICJA POLAŃSKA zdawała PAT –  Physics Aptitude Test – zamierza studiować fizykę na Uniwersytecie Oxford

JAKUB WIATEREK szukał odpowiedzi w egzaminie MAT – Mathematics Aptitude Test – marzy o studiach matematycznych na Uniwersytecie Oxford

I LO w Gliwicach jest jedyną szkołą publiczną w Polsce, która umożliwia wszystkim uczniom przygotowanie kompletnej aplikacji na uniwersytety brytyjskie pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli – doradców UCAS (absolwenci uniwersytetów: St Andrews, Birmingham, Cambridge i Oxford). W zeszłym roku szkolnym uczniowie otrzymali 138 ofert, 30 z nich podjęło naukę na najlepszych brytyjskich uniwersytetach. Szkoła również wspiera uczniów w przygotowaniu na uczelnie amerykańskie, skandynawskie, francuskie i niemieckie.

Uzyskanie prestiżowego statusu centrum ATS (Admission Testing Service) o numerze PL292 jest efektem długoletniej pracy z kandydatami na uczelnie brytyjskie. Najbliższe centrum organizujące te same egzaminy to The British Council w Warszawie. Nasza szkoła nie pobiera żadnych opłat za egzaminy. W tym roku szkolnym liczba uczniów I LO w Gliwicach, którzy w ostatnich 5 latach ukończyli uniwersytety brytyjskie lub obecnie na nich studiują zbliży się do ….100!

20161102_134343