Film uczniów “Jedynki” doceniony na festiwalu filmowym GOFFR 2017

Dzieło uczniów „Jedynki” docenione na ogólnopolskim festiwalu filmowym!

Amatorskiej grupy filmowej Jost Ludwik Decjusz Entertainment z pewnością nie trzeba przedstawiać żadnemu z uczniów liceum na Zimnej Wody. Organizacja utworzona jeszcze w gimnazjum rozwija się intensywnie, mimo rozejścia się zespołu do dwóch różnych szkół, mając na koncie już cztery filmy. Jeden z nich - najbardziej dopieszczona produkcja - „Upadek Polski”, został doceniony w kanonicznym Gliwickim Festiwalu Filmów Offowych GOFFR 2017! Jury przyznało młodym twórcom wyróżnienie specjalne! Po szale pozytywnych opinii po 3-Majowej premierze na szkolnej akademii, nie można było brać pod uwagę innego werdyktu. Statuetka w kształcie gofra została odebrana na deskach klubu Mrowisko po pokazie wszystkich 10 finałowych obrazów z 49 zgłoszonych. Konkurencja okazała się oszałamiająco silna, niejednokrotnie pracująca pod skrzydłami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Kolejno pojawiająca się charakterystyczna melodia i logo złożone z czarno czerwonych prostokątów ustawicznie podnosiło splendor festiwalu, aby finalnie spowodować erupcję dumy w sercach członków JLDE. Wystarczy powiedzieć, że jeden z nominowanych obrazów można już obejrzeć w telewizji na kanale „Canal +”.

Serdecznie gratulujemy młodym adeptom sztuki kinematograficznej i życzymy powodzenia
w przyszłych projektach! Łódzka Szkoło Filmowo - nadchodzą młodzi!

Ekipa JLD:
Niezastąpiony reżyser - Paweł Kochany
Jeszcze bardziej niezastąpiona ekipa aktorsko-techniczna (w kolejności alfabetycznej) – Jan Byrczek, Jan Okularczyk, Kuba Miller, Łukasz Nowicki, Madzia Psiuk, Marcin Mochnacki (II D), Oskar Sosna, Wiktor Matuszewski, Wojtek Mościński [IIB] Specjalne podziękowania dla Aleksandry Ćmiel i Aleksandra Kluczki z pobliskiego, zaprzyjaźnionego liceum.

Link do nagrodzonego filmu:

Oraz do strony grupy na facebooku:

image001 image003