Finał XIII edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

Dnia 18 marca 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach odbył się finał XIII edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Przed ogłoszeniem wyników uczniowie i nauczyciele wysłuchali wystąpień uczniów klasy II IB (Matura Międzynarodowa):
Emilia Mandalka - “Investigating Applications of the Group Theory in the Rotations of the Polygons”,
Patryk Solik - “Mathematics in Electoral Seats Allocations”.

Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice oraz Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Radę Rodziców przy ZSO nr 10 w Gliwicach, Śląską Sieć Metropolitalną, Wydawnictwo Helion wręczał Dyrektor ZSO nr 10 w Gliwicach mgr Damian Kołtun i dr inż. Janusz Słupik - Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W finale konkursu wzięło udział 23. uczniów.

Wyniki finału:

I miejsce – Jakub Wiaterek klasa II, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
                        Opiekunowie mgr Halina Husak oraz mgr Joanna Olesińska.

II miejsce – Szymon Gorczyca klasa I, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
                        Opiekun mgr Halina Husak.

III miejsce – Aleksandra Uryga klasa II, II Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach
                        Opiekun dr inż. Bolesław Mokrski

Paweł Pendziałek klasa II, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
                        Opiekun mgr Halina Husak.

Krzysztof Oliwa klasa I, I Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
                        Opiekun mgr Joanna Olesińska.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom uczniów gratulujemy uzyskanych wyników!

image001 image003

image005 image007