Finał XV edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

Dnia 27 marca 2018 roku w Instytucie Matematyki Politechniki Śląskiej odbył się finał XV edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wszystkich finalistów konkursu powitał Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl. Po zmaganiach z rozwiązaniami zadań, a przed ogłoszeniem wyników konkursu, uczniowie wysłuchali wykładu dr Iwony Nowak z Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej o przestrzeniach metrycznych.

Dyplomy i nagrody wręczała Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Matematyki Stosowanej dr hab. inż. Edyta Hetmaniok wraz z wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego mgr Anną Niegowską.

Nagrody ufundował:

• Urząd Miasta Gliwice,
  • Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach,
  • Śląska Sieć Metropolitalna w Gliwicach,
  • Wydawnictwo Pedagogiczne „OPERON”.

W finale konkursu wzięło udział 15. uczniów.

I miejsce – Witold Kimla klasa II, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gliwicach.
Opiekun mgr inż. Iwona Rydalska.
II miejsce – Jakub Kumor klasa I, I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
Opiekun mgr Joanna Olesińska.
III miejsce – Oliwia Gil klasa II, I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
Opiekun mgr Halina Husak.
Zofia Glapa klasa II, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gliwicach.
Opiekun mgr inż. Iwona Rydalska.
Michał Lewczuk klasa II, I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
Opiekun mgr Joanna Olesińska.
Przemysław Pikosz klasa II, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gliwicach.
Opiekun mgr Anna Pawłowska.

Pozostali finaliści (kolejność alfabetyczna)

Imię Nazwisko Klasa Szkoła Opiekun
Kamil Bizoń II I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego Halina Husak
Weronika Banaś 3GM Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 6 im. Noblistów Polskich Magdalena Trocka
Tomasz Bohosiewicz I V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Anna Pawłowska
Mateusz Gabryś II I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego Halina Husak
Borys Kowalik II I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego Halina Husak
Szymon Kubica I I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego Joanna Olesińska
Alicja Polewska I ZSO NR 4 im. Piastów Śląskich - VII Liceum Ogólnokształcące Ewa Jaworska-Bałazy
Ola Wybraniec I II liceum Ogólnokształcące im. W. Wróblewskiego Anna Lewandowska, Bolesław Mokrski
Aleksandra Zachorowska 3GM Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 6 im. Noblistów Polskich Magdalena Trocka

Wszystkim uczestnikom i opiekunom uczniów gratulujemy uzyskanych wyników.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym!