Finał XVI edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

Dnia 29 marca 2019 roku w Instytucie Matematyki Politechniki Śląskiej odbył się finał XVI edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wszystkich finalistów konkursu powitał Prodziekan ds. Nauki dr hab. inż. Damian SŁOTA , prof. Pol. Śl. Po zmaganiach z rozwiązaniami zadań, wykład dla finalistów poprowadził dr inż. Bartłomiej Pawlik z Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej. Dyplomy i nagrody wręczał dr hab. inż. Roman Wituła, prof. Pol. Śl.

W finale konkursu wzięło udział 19. uczniów.

I miejsce – Jakub Kumor klasa II, I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

Opiekun mgr Joanna Olesińska.

II miejsce – Jakub Kądziołka klasa I, I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

Opiekun mgr Ewa Kowol, mgr Joanna Olesińska.

Szymon Kubica klasa II, I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

Opiekun mgr Joanna Olesińska.

III miejsce – Klara Majgier klasa I, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gliwicach.

Opiekun mgr Anna Pawłowska.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom uczniów gratulujemy uzyskanych wyników. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym!

Pozostałe informacje na stronie http://math.lo1.gliwice.pl/