Finału konkursu „Matematyka bez Granic”

Dnia 4.06.2018 miało miejsce uroczyste podsumowanie finału konkursu „Matematyka bez Granic”. Uroczystość, która odbyła się na auli CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach rozpoczęła się powitaniem gości oraz wystąpieniami:
Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomira Smyczka
Śląskiego Wicekuratora Oświaty pana Jacka Szczotki
oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Katowice, Wydział Edukacji i Sportu pani Iwony Szreter - Kulisz.

W uroczystości tej wzięły udział zwycięskie klasy z naszej szkoły:
Kategoria I SENIOR – trzecie klasy gimnazjalne
II miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju klasa 3c gimnazjum
Kategoria II SENIOR – pierwsze klasy szkoły ponadgimnazjalnej
I miejsce w województwie i 3 miejsce w kraju klasa IA liceum (politechniczna)
III miejsce w województwie i 8 miejsce w kraju klasa IF liceum (pre-IB)

Po wręczeniu dyplomów odbył się wykład pani dr Joanny Trzęsiok pt. "Wycieczka po Manhattanie – o matematyce, która pozwala podejmować lepsze decyzje”. Wykład mimo niełatwej tematyki był przeprowadzony w sposób jasny i zrozumiały dla każdego. Przykład, z życia wzięty poruszony na wykładzie -kupno nowego laptopa z najlepszymi parametrami i przystępną ceną, uświadamia, że matematyka jest jednak królową nauk. Towarzyszy nam na co dzień. Prócz kupna laptopa metoda zaprezentowana podczas wykładu może pomóc podjąć decyzję m.in. wyboru szkoły, studiów, lokalizacji miejsca założenia firmy itp.

W konkursie z całej Polski wzięły udział 134 szkoły (licea i technika) a z nich 326 klas, czyli 9438. uczniów oraz 116 szkół (gimnazja) a z nich 236 klas, czyli 5717. uczniów.
Strona konkursu: http://www.mbg.uz.zgora.pl/
Serdecznie gratulujemy!