GRATULACJE DLA GIMNAZJUM NR 3 – SZKOŁY PARTNERSKIEJ AMBASADY FRANCUSKIEJ

Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach zostało oficjalną Szkołą Partnerską Ambasady Francuskiej w Polsce.

Uroczyste podpisanie umowy między Instytutem Francuskim w Polsce, Miastem Gliwice, Polskim Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur oraz Gimnazjum nr 3 odbyło się 3 grudnia 2015r.

W zorganizowanej z tej okazji uroczystości udział wzięli m.in.: Xavier Wasson – Attaché Ambasady Francuskiej ds. współpracy edukacyjnej, Krystian Tomala – zastępca prezydenta Gliwic, Krystyna Sowa – przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Gliwice, Renata Klimek-Kowalska – prezes Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur. ZSO Nr 10 w Gliwicach, który od lat ściśle współpracuje z Gimnazjum Nr 3, reprezentowane było przez dyr. Damiana Kołtuna i długoletnią nauczycielkę języka francuskiego panią Małgorzatę Derechowską.

Dzięki nawiązanej współpracy gliwicka szkoła znajdzie się w gronie placówek, w których będą przeprowadzane egzaminy z języka francuskiego o randze międzynarodowej.

W Gimnazjum nr 3 już od wielu lat z powodzeniem naucza się języka francuskiego. Podpisanie tej umowy jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę szkoły. Stwarzamy młodzieży dodatkową możliwość rozwoju chociażby poprzez uruchomienie ośrodka  przygotowującego do egzaminów państwowych – powiedział Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.

To niezwykłe wydarzenie to efekt wieloletnich starań. Nawiązanie tej współpracy było możliwe dzięki wsparciu miasta i zapałowi ludzi, którzy pracują w naszej szkole. Liczę na to, że zainteresowanie językiem francuskim wśród gliwickiej młodzieży wzrośnie – podsumowała Agata Cira, dyrektor Gimnazjum nr 3.

– Ta szkoła jest wyjątkowa. Uczy nie tylko tradycyjnie, wprowadza dodatkowe godziny lekcyjne. Uczniowie są pod opieka doskonale wykształconej kadry. To przynosi efekty, które widać po wynikach egzaminów– podkreślił Xavier Wasson.

W pełni zgadzamy się ze słowami pana Prezydenta, pani Dyrektor i pana Attaché. Absolwenci Gimnazjum Nr 3, którzy stali się uczniami I LO, są ich najlepszym potwierdzeniem. Ta szkoła jest wyjątkowa!

P1170664 P1170665 P1170670 P1170672 P1170678 P1170679 P1170683 P1170686 P1170687 P1170693 P1170694 P1170696 P1170697