Grupy z klasy IIC i IIIC z rozszerzoną geografią na wykładach w Katowicach w ramach Europejskiego Miasta Nauki

W dniu 15.03 uczniowie z klasy IIC i IIIC
uczestniczyli w wykładzie Macieja Tuszkiewicza „Liczbami po świecie Biznesu.
Wprowadzenie do Rachunkowości”.
Wykład połączony był z warsztatami, który zaznajomił uczestników z interesującym światem danych finansowych.
Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się, czym jest rachunkowość i sprawozdania finansowe oraz jakich informacji dostarczają dla biznesu.Praktyczne ćwiczenia z klasyfikowania pozycji w bilansie i rachunku zysków i strat pozwoliły słuchaczom na lepsze zrozumienie roli rachunkowości w biznesie.

Pan Maciej Tuszkiewicz, nasz absolwent jest z ramienia Uniwersytetu Ekonomicznego opiekunem naszej szkoły od 2020 roku, kiedy to zostało podpisane porozumienie o współpracy między naszą szkołą a UE.