Hispanofonia 2019

W dniu 15 marca 2019 roku 9-osobowa reprezentacja uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani mgr Elizy Obławskiej miała zaszczyt uczestniczyć w obchodach Święta Hispanofonii w Zakładzie Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Patronat nad tegorocznymi uroczystościami objął Jego Magnificencja Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, a hasłem przewodnim tegorocznej edycji była słoneczna i roztańczona Andaluzja. Ponadto na tegorocznej edycji Hispanofonii miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Śląskim oraz Instytutem Cervantes w Krakowie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać przemówienia Dyrektora Instytutu Cervantesa Pana Fernanda Martineza – Vary de Reya de Irezabala, jak i przemówienia specjalnego gościa Jego Ekscelencji Ambasadora Hiszpanii Francisca Javiera Sanabrii Valderramy. Reprezentacje uczniów z ośmiu szkół ogólnokształcących z regionu miały także okazję do wysłuchania recitalu poezji w języku hiszpańskim, skosztowania hiszpańskich tradycyjnych potraw, oraz sprawdzenia swojej wiedzy na temat Andaluzji podczas konkursu. Uczennice z naszej szkoły: Olga Sobczak i Alicja Przypaśniak zajęły zaszczytne drugie miejsce.