29 kwietnia b. r. odbyła się w naszej szkole I edycja Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim La Lecture – Plaisir Pur! Czytanie – Czysta Przyjemność! zorganizowanego wspólnie przez Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach W jury zasiadły dr Aleksandra Chrupała – adiunkt w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego i mgr Iwona Stasikowskaz Sekcji Francuskiej NKJO w Gliwicach. Prezentacja konkursowa polegała na przeczytaniu przez ucznia wybranego przez siebie fragmentu prozy w języku francuskim. W zmaganiach wzięli udział uczniowie gimnazjów z Mysłowic, Katowic, Tychów, Zabrza i Gliwic. Zachwycili jury poziomem języka i ogromnym zaangażowaniem emocjonalnym, z jakim przedstawili przygotowane teksty, stąd tak wielu nagrodzonych:
I miejsce ex equo
NATALIA NARÓG
– Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
DOMINIKA OŚWIĘCIMSKA – Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
II miejsce ex equo
KAMILA GRADZIK
- Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
MARTA KUBACKA – Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach
III miejsce ex equo
KATARZYNA CIEŚLIK
– Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach
OLIWIER KORDAS – Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
KAROL JURKIEWICZ
– Gimnazjum nr 17 w Gliwicach
MARTA KORNALEWSKA – Gimnazjum nr 17 w Gliwicach
AGNIESZKA BETNEROWICZ – Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu
JULIA MROZIK – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach
Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele francuskiego: Krystyna Bieńkowska z Gimnazjum nr 3 oraz Małgorzata Derechowska i Alina Pucykowicz z ZSO nr 10