I LO NAJLEPSZYM GLIWICKIM LICEUM PUBLICZNYM KSZTAŁCĄCYM W ZAKRESIE PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH!

Według opublikowanego właśnie Ogólnopolskiego Rankingu Szkół STEM 2016 I liceum Ogólnokształcące w Gliwicach jest najlepszym gliwickim liceum publicznym kształcącym w zakresie przedmiotów ścisłych! Należymy do najlepszych szkół w Polsce w przedmiotach ścisłych.

STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Hasło STEM jest powszechnie znane w edukacji i gospodarce USA i innych krajów. Wiadomo tam, że bez dobrej edukacji w zakresie STEM nie ma innowacyjności, rozwoju i dobrobytu. Najwyższy już czas, żeby świadomość taka upowszechniła się również szeroko w Polsce.

Metodologia

Ranking Liceów STEM 2016 uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Ranking został oparty na trzech kryteriach:

  • wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka (50%);
  • wynikach matury obowiązkowej z matematyki (25%);
  • sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych, odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM (25%).

Łącznie sklasyfikowano 200 najlepszych liceów STEM w Polsce

Więcej informacji na stronie:

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2977&Itemid=397

Layout 1