I LO W GLIWICACH OTRZYMAŁO PRESTIŻOWY STATUS CENTRUM EGZAMINACYJNEGO (ATS) NA NAJLEPSZE UNIWERSYTETY BRYTYJSKIE

Z przyjemnością informuję, że I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach po długiej procedurze aplikacyjnej otrzymało uprawnienia centrum ATS (Admission Testing Service) o numerze PL292. Oznacza to, że nasi uczniowie będą mogli w naszej szkole podejść do egzaminów wymaganych przy ubieganiu się o przyjęcie między innymi na

University of Oxford
University of Cambridge
Imperial College London
Leeds University
University College London

Uczniowie, nie będą musieli już udawać się do innych miast w celu podejścia do egzaminów, a będą mogli to zrobić w Gliwicach. Między innymi będą mogli zdawać:

BMAT – Biomedical Admission Test (wymagany na niektóre kierunki medyczne)
Cambridge pre interview  i STEP (wymagane na niektóre kierunki na Cambridge)

MAT – Mathematics Aptitude Test
MLAT – Modern Languages Admission Tests
PAT –  Physics Aptitude Test
PHIL – Philosophy Test
TSA – Thinking Skills Test

i inne. Informacje dotyczące szczegółów (terminy, rejestracja, wymagania) dostępne są na stronie:

Założenie Centrum oraz jego prowadzenie możliwe jest dzięki staraniom doradców UCAS z I LO w Gliwicach: Marcinowi Szala i Damianowi Kołtun

I LO w Gliwicach jest jedyną szkołą publiczną w Polsce, która umożliwia wszystkim uczniom przygotowanie kompletnej aplikacji na uniwersytety brytyjskie pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli – doradców UCAS (absolwenci uniwersytetów: St Andrews, Birmingham, Cambridge i Oxford). W tym roku szkolnym uczniowie otrzymali 138 ofert, 30 z nich podejmuje właśnie naukę na najlepszych brytyjskich uniwersytetach. Szkoła również wspiera uczniów w przygotowaniu się do dostania się na Amerykańskie uczelnie.