I LO ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT

7 grudnia 2015r. I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach było organizatorem I Ogólnoszkolnego Mikołajkowego Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły. O miano najlepszej drużyny rywalizowały następujące szkoły z Gliwic:

  • VII Liceum Ogólnokształcące (VII LO)
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego (CKUiZ)
  • Zespól Szkół Ekonomiczno-Technicznych (ZSET)
  • I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego (I LO)

Turniej bezapelacyjnie wygrały dziewczęta z naszego Liceum, pokonując w meczu finałowym rywalki z ZSET 46:33.

Skład naszej reprezentacji to: Weronika Maciak-kapitan drużyny, Anna Konieczna, Ewa Filipczak, Anna Baran, Wiktoria Łabuda, Wiktoria Kamińska, Aleksandra Warwas, Aleksandra Staszak, Agata Oliwa, Julia Wentland. Opiekunem drużyny jest pan prof. Andrzej Niewiadomski.

Po zakończeniu rozgrywek Dyrektor ZSO Nr 10 (I LO im. E. Dembowskiego i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14) pan Damian Kołtun wręczył zwycięzcom puchary oraz drobne upominki wszystkim uczestniczkom turnieju.

Składamy serdeczne podziękowania dla Wydziału Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach za podarowanie koszulek z logo naszego miasta.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły, Radzie Rodziców, oraz panu Tomaszowi Cieśli ze Śląskiego Związku Koszykówki – Kolegium Sędziów. Podziękowania należą się także naszemu koledze Tomaszowi Węgrzynowi z klasy III A za uwiecznienie tego wspaniałego wydarzenia sportowego oraz wszystkim pozostałym osobom które przyczyniły się do zorganizowania turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce – I LO
  • II miejsce- ZSET
  • III miejsce –VII LO
  • IV miejsce- CKUiZ

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

DSC_0649 DSC_0364 DSC_0493 DSC_0496 DSC_0615 DSC_0640 DSC_0652