I miejsce Oliwii Nietopiel w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

13 lutego bieżącego roku, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach, odbył  się etap okręgowy ogólnopolskiej interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Nasze liceum reprezentowała Oliwia Nietopiel - uczennica  grupy społeczno- językowej z kl. IIIC.

W wyniku dwuetapowych zmagań Oliwia uzyskała tytuł  laureatki I miejsca etapu okręgowego i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w Białymstoku.

W tym roku szkolnym Oliwia będzie reprezentowała naszą szkołę w zawodach centralnych trzech olimpiad:

- Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

- Wiedzy o III Rzeczpospolitej   oraz

- Wiedzy o Unii Europejskiej.

Oliwii składamy serdeczne gratulacje i życzymy sukcesów w finałach w/w olimpiad.

Opiekunem uczennicy jest p. prof. Dorota Majewska.