Informacja o etapie okręgowym XXX Olimpiady Filozoficznej

W sobotę 10 lutego 2018 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyły się zawody etapu okręgowego jubileuszowej XXX Olimpiady Filozoficznej. W tych eliminacjach wzięło udział troje uczniów naszej szkoły. Byli to Zofia Bochenek z klasy IE oraz Rafał Kłosek z klasy III D i Jakub Schuwald z klasy 3c gimnazjum. Uczniowie musieli zmierzyć się z napisaniem eseju filizoficznego w odpowiedzi na cytat oraz rozwiązaniem testu z szerokiej problematyki obejmującej historie filozofii, etykę i logikę. W egzaminach wzięło udział 40 uczniów różnych liceów województwa śląskiego.

Komitet Okręgowy Olimpiady Filozoficznej zarekomendowal do etapu centralnego w Warszawie dwu naszych uczniów: po raz trzeci z rzędu Rafała Kłoska oraz Jakuba Schuwalda, który znalazł się w gronie uczniów rekomendowanych jako jedyny gimnazjalista. NIE OZNACZA TO jeszcze awansu do finału olimpiady. Pozostaje nam czekać na decyzję Komitetu Centralnego Olimpiady Filozoficznej w Warszawie.

Osiągnięcie Jakuba już na tym etapie zasługuje na szacunek. Lista rekomendowanych znajduje się tu:

http://olimpiadafilozoficznakatowice.blogspot.com/2018/02/lista-uczestnikow-rekomendowanych-do.html

20180210_115434