Jan Byrczek (IB LO) mistrzem i podwójnym wicemistrzem Polski w Narciarskich Biegach na Orientację

W weekend 18-19.02 w Czeskiej miejscowości Josefův Důl za Jakuszycami rozegrały się Mistrzostwa Polski w Narciarskich Biegach na Orientację, gdzie Jan Byrczek (IB LO) wywalczył I miejsce w biegu sprinterskim, II miejsce w biegu na dystansie średnim oraz II miejsce w biegu na dystansie klasycznym. Jasiek będzie również reprezentował nasze liceum w kwietniu na Mistrzostwach Świata Młodzieży Szkolnej w Biegach na Orientację koło Palermo.
Narciarskie Biegi na Orientacje to odmiana orientacji sportowej rozgrywana na nartach biegowych w terenie, polegająca na pokonaniu trasy określonej na mapie w postaci pojedynczych punktów w jak najkrótszym czasie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
Autorzy zdjęć: Jan Petr i Marcin Leśnicki