NAGRODA JEUNE TALENT L’OREAL

Joanna Wandzik, nasza absolwentka z 2010 roku laureatką międzynarodowej nagrody Jeune Talent L’Oréal – UNESCO pour les Femmes et la Science.

Joanna Wandzik zdobyła prestiżową nagrodę Jeune Talent L’Oréal – Unesco pour les Femmes et la Science (Young Talent L’Oréal – UNESCO For Women in Science Awards). Przyznawana od 1997 roku ma na celu wspieranie i promowanie prac badawczych młodych kobiet-naukowców zajmujących się naukami o życiu, fizycznymi lub formalnymi.

Joanna zdała maturę w naszej szkole w 2010 roku (klasa matematyczno-fizyczna
z rozszerzonym francuskim), następnie studiowała chemię na Uniwersytecie Warszawskim. Potem kontynuowała studia magisterskie na Uniwersytecie w Strasburgu. W ich ramach odbyła staż na wydziale biologii strukturalnej na Uniwersytecie w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Od 6 lat mieszka we Francji, gdzie obecnie przygotowuje doktorat w Europejskim Laboratorium Biologii Molekularnej w Grenoble. Jej badania dotyczą wirusa grypy (LINK: https://embl-em.de/press-releases/2020/05/01/understanding-the-influenza-virus/).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

https://www.ledauphine.com/science-et-technologie/2020/10/02/isere-jeune-chercheuse-grenobloise-joanna-wandzik-honoree-par-la-fondation-l-oreal-et-l-unesco

https://www.forwomeninscience.com/fr/fellowships/217394880

Zdjęcie: Fundacja L’Orèal