Kolejne sukcesy matematyczne naszych uczniów

Ze względu na sytuację epidemiczną, nie odbył się w tym roku finał XXXVII Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków.

Spośród nadesłanych prac, Jury Sejmiku – pracownicy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego pod przewodnictwem prof. dr. hab. Macieja Sablika postanowiło autorom najlepszych prac przyznać tytuł finalisty.

W tej grupie znalazło się troje uczniów naszego liceum z klasy II E: Mateusz Kubita, Michał Mróz, Aleksandra Zachorowska. Opiekunem uczniów jest mgr Ewa Kowol.

Gratulujemy!

W bieżącym roku szkolnym w konkursie „Matematyka bez Granic” startowało 367 szkół (1210 klas), a w kategorii licea i technika 124 szkoły (524 klasy) z całej Polski. Jego głównym celem jest zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką oraz rozwój ich umiejętności pracy w grupach, a także stopnia opanowania języków obcych.

Konkurs ma charakter zawodów międzyklasowych.

W konkursie z naszej szkoły wzięło udział osiem klas pierwszych.

Miło nam poinformować, że

klasa IEg zajęła I miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie II miejsce w kraju (opiekun dr Barbara Przebieracz)

klasa IDg zajęła II miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie V miejsce w kraju (opiekun dr Barbara Przebieracz)

klasa IAg zajęła III miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie VII miejsce w kraju (opiekun mgr Halina Husak)

Pozostałe klasy:

klasa IAp zajęła 6 miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie 14 miejsce w kraju (opiekun mgr Halina Husak)

klasa IDp zajęła 8 miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie 19 miejsce w kraju (opiekun mgr Ewa Kowol)

klasa IBg zajęła 9 miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie 22 miejsce w kraju (opiekun mgr Anita Jarominek)

klasa IBp zajęła 10 miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie 25 miejsce w kraju (opiekun mgr Anita Jarominek)

klasa IEp zajęła 14 miejsce w regionie północno-śląskim i jednocześnie 32 miejsce w kraju (opiekun mgr Grzegorz Bartosz)