Konkurs matematyczny Naboj

22 marca  odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu matematycznego Naboj. Zawody  rozgrywane były w tym samym czasie w dziesięciu krajach europejskich i miały  charakter drużynowy, pięcioosobowe zespoły rywalizowały ze sobą starając się rozwiązać jak najwięcej zadań matematycznych w ciągu 120 minut.

W tym roku w konkursie wzięły udział 503 drużyny z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Austrii oraz Węgier. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów tworząc dwa zespoły w kategorii juniorów oraz jeden zespół w kategorii seniorów. Rozwiązali oni łącznie 71 zadań (seniorzy – 23 zadania, juniorzy – 27 pierwszy zespół i 21 zespół drugi).

Gratulujemy uczestnikom i życzymy, by rozwiązywanie zadań matematycznych było dla nich źródłem radości i satysfakcji!