LAUREACI I FINALIŚCI IX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY „O Diamentowy Indeks AGH”

Sześcioro uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w III etapie IX Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

MATEMATYKA: Krzysztof Machura uzyskał tytuł laureata trzeciego stopnia z wynikiem 80%, a Anna Konieczna zdobyła tytuł finalistki z wynikiem 66%.

FIZYKA: Szymon Stryczek uzyskał tytuł laureata drugiego stopnia z wynikiem 96% – jest to najwyższy wynik wśród uczniów gliwickich szkół, Jakub  Michczyński z wynikiem 93% zdobył tytuł laureata trzeciego stopnia, a Anna Banaszak została finalistką z wynikiem 65% punktów.

GEOGRAFIA: Szymon Gorczyca uzyskał wynik 75% zdobywając tytuł laureata trzeciego stopnia. Ciekawostką jest, że Szymon jest dopiero uczniem klasy I politechnicznej. Jest już tegorocznym finalistą XLII Olimpiady Geograficznej (oczekuje na finały).

Tytuł laureata otwiera drogę na większość kierunków studiów na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Warunkiem koniecznym jest zdanie matury, czyli osiągnięcie wyniku co najmniej 30% z przedmiotów obowiązkowych.

– SZYMON STRYCZEK - laureat II stopnia z fizyki może zostać przyjęty na powyższych zasadach na wszystkie kierunki oprócz wydziału Matematyki Stosowanej i Humanistycznego. Szymon wybrał najbardziej oblegany Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

– JAKUB MICHCZYŃSKI -  laureat III stopnia z fizyki ma możliwość podjęcia studiów bez rekrutacji na wszystkich wydziałach poza wydziałem Matematyki Stosowanej, Humanistycznym i Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

– KRZYSZTOF MACHURA -  laureat III stopnia z matematyki może studiować na wszystkich kierunkach z wyjątkiem wydziału  Humanistycznego i Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

– SZYMON GORCZYCA - laureat III stopnia z geografii z elementami geologi może zostać przyjęty bez rekrutacji na wydziały Energetyki i Paliw, Odlewnictwa, Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska oraz na kierunkach Metalurgia i Edukacja Techniczno Informatyczna na wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.

Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do Olimpiady:

Pani Prof. Halina Husak – Matematyka

Pan Prof. Zbigniew Gawron – Fizyka

Pan Prof. Zbigniew Zwierzyński - Fizyka

Pani Prof. Aleksandra Staniek – Geografia

Tradycyjnie wielu uczniów I LO w Gliwicach otrzymuje indeksy na najbardziej renomowane uczelnie w Polsce i zagranicą. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!

AGH