Lekcja konsumencka w klasie IIEp

W dniu 20.04.2021 r. uczniowie klasy II Ep mieli możliwość spotkania online z panią Anną Nidzińską- Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Gliwicach. Spotkanie odbyło się za pomocą platformy Google Meet. Będąc na co dzień konsumentami, uczniowie z zaciekawieniem słuchali prezentacji, dzięki której dowiedzieli się wielu informacji i mieli możliwość rozwiania wątpliwości. Lekcja dotyczyła między innymi reklamowania produktów, zawierania umów, zakupów online, rodzajów wadliwości produktów, różnicy między gwarancją a rękojmią oraz warunków i sposobów zgłaszania reklamacji. Dzięki uprzejmości pani Anny Nidzińskiej uczniowie mogli zadawać pytania i dopytywać o różne kwestie oraz dowiedzieli się gdzie mogą szukać pomocy w przypadku problemów związanych z zakupami. Lekcja była bardzo ciekawa i na pewno przydatna w codziennym życiu młodzieży.