Leon Żołna – finalistą Ogólnopolskiej 65. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Z radością informujemy o sukcesie Leona Żołny– ucznia klasy IIF. W dniach 6 i 7 kwietnia br., uczeń po raz drugi reprezentował naszą szkołę w zawodach centralnych 65. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, które odbyły się na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W wyniku bardzo dobrze napisanego testu oraz odpowiedzi w części ustnej Leon został finalistą tej prestiżowej olimpiady.

Warto nadmienić, że Leon nie ma zajęć z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie, a do olimpiady przygotowywany jest na zajęciach indywidualnych oraz na kółku z WoS. Jego sukces jest też owocem systematycznej pracy własnej.
W tym roku szkolnym został on również finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej

Leonowi serdecznie gratulujemy tegorocznych sukcesów.
Opiekunem przygotowującym ucznia do olimpiady jest p. prof. Dorota Majewska.