Mateusz Miodyński i Paweł Rakus laureatami, Boris Malphettes finalistą XLVI Olimpiady Języka Francuskiego

Trzech uczniów reprezentowało naszą szkołę w centralnym etapie XLVI Olimpiady Języka Francuskiego, który odbył się w dniach 30 – 31 marca br. w trybie zdalnym.

Z przyjemnością informujemy, że  Mateusz Miodyński z III D i Paweł Rakus z III A zdobyli tytuł Laureata, a Boris Malphettes z II D tytuł Finalisty. Tym samym są zwolnieni z egzaminu maturalnego z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym z wynikiem 100%.

Część pisemna zawodów na tym etapie składała się z testu leksykalno – gramatycznego

(z elementami tłumaczenia), z ćwiczeń na rozumienie tekstu czytanego oraz redakcji eseju na 300 do 350 słów. Część ustna polegała na analizie i interpretacji fragmentu tekstu literackiego w oparciu o jedną z trzech obowiązkowych lektur (w tym roku były to: ”La place” Annie Ernaux, „La leçon” Eugène Ionesco i „Paroles” Jacques’a Prévert) oraz na przeprowadzeniu rozmowy o charakterze mediacyjnym bazującej na przetwarzanie informacji w oparciu o materiały dotyczące realioznawstwa krajów francuskiego obszaru językowego.

Do Olimpiady  przygotowały uczniów pp. Alina Pucykowicz i Małgorzata Derechowska.

Gratulujemy sukcesu!