Matura międzynarodowa w Gliwicach rozpoczęta !!!

31 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 10 w Gliwicach (ul. Zimnej Wody 8) przystąpiło 6 maja 2014 roku o godz. 13.00 do pierwszego z egzaminów międzynarodowej matury – języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Gliwicka "jedynka" jako jedyna publiczna szkoła na Górnym Śląsku umożliwia zdawanie międzynarodowego egzaminu już po raz trzeci – pierwszy egzamin odbył się w 2012 roku. To początek maturalnego maratonu, który potrwa do 21 maja. W tym czasie każdy z uczniów będzie zdawał 14 egzaminów pisemnych, wszystkie w języku angielskim (oprócz języka polskiego, francuskiego i niemieckiego). Uczniowie otrzymają wyniki na początku lipca. Międzynarodowa matura otwiera drzwi wszystkich najlepszych uczelni w Polsce i na świecie – wielu uczniów ‘Jedynki’ otrzymało w tym roku oferty studiów na najlepszych uniwersytetach brytyjskich m.in. Uniwersytet St. Andrews w Szkocji (trzeci najstarszy uniwersytet w krajach anglojęzycznych, studiował na nim następca tronu brytyjskiego książę William) czy King's College w Londynie i wiele innych.
Szkoła (Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach) od 1 września br. będzie oferowała dla uczniów klasy pierwszej gimnazjum realizację międzynarodowego programu: Middle Years Programme, którego kontynuacją jest Diploma Programme Organizacji Matury Międzynarodowej (IBO). Wszelkie informacje można uzyskać na stronie szkoły: www.lo1.gliwice.pl