MICHAŁ LEWCZUK LAUREATEM WOJ. KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z CHEMII!

Michał Lewczuk z klasy 3 b Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w Gliwicach został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii! Tylko 29 uczniów z województwa śląskiego dostąpiło tego zaszczytu. Michał zajął 5 miejsce. Dwóch uczniów Gimnazjum Nr 3 im. Noblistów Polskich i jeden z Gimnazjum Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego z Gliwic również zostali laureatami. Gratulujemy!

Wyniki dostępne są na stronie: http://www.womkat.edu.pl/82,Chemia

Nauczyciele, którzy zainspirowali Michała to: pani prof. Ewa Mączko i pani prof. Izydora Antczak. Michał ma zamiar kontynuować naukę w naszym Liceum – popularnej gliwickiej ‘JEDYNCE’. Uczęszcza do niego obecnie najlepszy chemik wśród polskich licealistów – Michał Gala, laureat I miejsca 61 Olimpiady Chemicznej i srebrny medalista 47. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Baku.

Michał Lewczuk jest już podwójnym laureatem – wcześniej wywalczył ten tytuł z matematyki, co więcej czeka jeszcze na wyniki finałów geografii.

M.Lewczuk