Nasi uczniowie najlepsi w X Mikołajkowym Dyktandzie z Języka Francuskiego!

Joanna Wiaterek - I miejsce, Radosław Adamek – II, Karolina Lach – III.

12 grudnia 2016 Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej – specjalność Język francuski po raz dziesiąty zorganizowało Mikołajkowe dyktando z języka francuskiego. Wzorując się zarówno na francuskim dyktandzie, którego pomysłodawcą był znany francuski dziennikarz Bernard Pivot, jaki i na dyktandzie ogólnopolskim, zaproponowano licealistom z regionu Śląska zabawę z językiem francuskim. Głównym celem dyktanda jest propagowanie i popularyzacja wśród młodzieży tego pięknego i coraz bardziej przydatnego języka, jak również kultury francuskiej.

W oczekiwaniu na wyniki młodzież wzięła udział w warsztatach n. t. komiksów francuskojęzycznych prowadzonych przez p. dr Aleksandrę Chrupałę z Uniwersytetu Śląskiego.

W tegorocznej edycji, podobnie jak w 2013 roku, wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

I miejsce – Joanna Wiaterek z 3b GM

II miejsce – Radosław Adamek z IIA LO

III miejsce – Karolina Lach z ID LO

Należy dodać, że cała trójka, jak również Zofia Biegun i Vanessa Oriard z IB LO zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego

Gratulujemy!

IMG_20161212_134235